Ke stažení

Na této stránce naleznete pár dokumentů které si můžete stáhnout pro svou vlastní potřebu.

  • První pomoc v mobilu

cck_banner_app_2013_250x250_IIAplikace má v přehledné grafice tři základní záložky:
NAUČTE SE, V NOUZI a PŘIPRAVTE SE. Poslouží jako příručka první pomoci s radami ke zvládnutí různých situací od srdečního infarktu přes zlomeniny až po každodenní drobné, jako je přisáté klíště. Dá se ale využít i jako praktický rádce pro chvíle, kdy jde o každou sekundu – součástí jsou postupy urgentní první pomoci krok za krokem, včetně krátkých videí. Tísňovou linku může uživatel vytáčet přímo z aplikace stisknutím jediného tlačítka. Uživatelé najdou i praktické rady, jak se chovat při mimořádných událostech typu povodní, extrémního počasí nebo třeba při chřipkové epidemii. Studium aplikace však nenahrazuje účast na kurzu první pomoci, neboť neposkytuje možnost praktického nácviku. ČČK doporučuje všem uživatelům účast na kurzu první pomoci vedeném kvalifikovaným instruktorem.

appstorehttp://bit.ly/19uoZCs

googlehttp://bit.ly/1bQnGfv

  • Přihláška do ČČK: PDF document

Prihlaska nahled

Členství v ČČK je dobrovolné, členové vzájemně spolupracují bez ohledu na rasu, národnost, náboženské vyznání nebo politické přesvědčení.
Členem ČČK může být každá fyzická osoba starší 6 let, která je státním občanem České republiky, nebo právnická osoba, která má sídlo v České republice, ztotožňuje se s principy, cíli, úkoly a posláním ČČK, aktivně je naplňuje nebo přispívá k jejich naplňování prostřednictvím některé součásti ČČK.

  • Standardy poskytování první pomoci: PDF document

Standardy-Adobe-FlashStandardy poskytování první pomoci jsou zásadním materiálem pro její výuku – určují pro jednotlivé stavy ohrožení zdraví či života nejvhodnější postup předlékařské první první pomoci (standard).

Standardy první pomoci byly schváleny Ministry zdravotnictví, obrany, vnitra, školství, mládeže a tělovýchovy a dopravy a spojů jako závazné pro výuku první pomoci laiků na území České republiky.

 

 

  •  Základní schéma resuscitace dětí: PDF document

Res deti 2010Resuscitace je soubor opatření, která mají za cíl obnovit základní vitální funkce – dýchání, srdeční činnost nebo obojí. Kardiopulmonální resuscitace (KPR) je metoda, jejíž pomocí oddalujeme klinickou smrt a zamezujeme nevratným poškozením životně důležitých orgánů. Do KPR řadíme nepřímou srdeční masáž a plicní ventilaci.

Provádíme při zjištění známek zástavy oběhu – postižený nereaguje na silný podnět, nedýchá (mohou však být zachovány občasné lapavé dechy), je voskově bledý, rty, ušní boltce, špička nosu, nehtová lůžka jsou namodralá.

 

  • První pomoc názorně: 

Český červený kříž nejen znalosti první pomoci školí a sám propaguje, ale také spolupracuje s těmi, kteří se šířením těchto znalostí zabývají. ČČK tak např. odborně garantoval sérii schemat první pomoci při úrazech či stavech ohrožujících zdraví nebo život vydanou společností PUBLICOM.

2zivot-ohrozujici-stavy2el-proud-podchlazeni-tonuti2otravy